Results of previous editions

2019, 2021, 2022, 2023 and 2024

L'AMBITIEUSE - 40 Km

SCRATCH

  1. FABRE Vincent / BESANÇON Fabien (3:56:03)
  2. BANA Quentin / BANA Mathieu (4:18:09)
  3. DESPERGERS Jonathan / GONZALEZ PAscal (4:28:06)

L'AUDACIEUSE - 20 Km

SCRATCH

  1. LE GALL Alan / TISSIER Maël (1:40:18)
  2. FESTA Mikel / REY Alberto (1:43:12)
  3. S.B. / A.P. (1:44:25)

LA SAUVAGE - 10 Km

SCRATCH

  1. LAGASSE Elouan / LAGASSE Tifaine (1:08:05)
  2. SCHORSCH Niels / MONNEL Nolhan (1:10:11)
  3. ROUSIC Yoann / HUBERT Jérôme (1:11:28)

LA rassurante - 5 Km

SCRATCH

  1. GARNIER Christophe / WAGNER Vincent (0:44:04)
  2. ETCHEPARE Manon / DEISTING SCHANDELER Nathaniel (0:44:56)
  3. COMBE Marius / FOURNIER Arthur (0:45:55)

LA KIDS -1,6 km (8-9 years old)

SCRATCH

  1. MARTIN Spencer (0:11:18)
  2. LAINE Augustin (0:12:01)
  3. CROMBE Malo (0:13:27)

LA KIDS -1,6 km (10-11 years old)

SCRATCH

  1. LASSERRE Mathieu (0:11:18)
  2. DELCLOY Octave (0:11:25)
  3. DEISTING SCHANDELER Alister (0:11:44)

L'AMBITIEUSE - 40 Km

SCRATCH

  1. Brisson Guillaume / Aubert Morgan (4:28:12)
  2. Maurette Sabrina / Ralite Tom (4:29:18)
  3. Saint Loubert Antoine / Siet Olivier (4:33:12)

L'AUDACIEUSE - 20 Km

SCRATCH

  1. Deroche Arnaud / Puyal Laurent (1:54:49)
  2. Kuentz Benoit / Perruche Benoit (1:55:32)
  3. Guerry Thomas / Galiegue Julien (1:59:06)

LA SAUVAGE - 10 Km

SCRATCH

  1. Maurette Sabrina / Ralite Tom (1:07:03)
  2. Sahraoui Aliochka / Taurand Hugo (1:12:08)
  3. Lis Titouan · Lemarchand Nathanaël (1:14:44)

LA rassurante - 5 Km

SCRATCH

  1. Maurette Sabrina / Ralite Tom (0:37:21)
  2. BUCH Esteban / BUCH Mickael (0:38:46)
  3. Fachin François / Fachin Frédéric (0:40:28)

LA KIDS -1,6 km (8-9 years old)

SCRATCH

  1. Medina Rossignol Joaquín (0:13:26)
  2. Delcloy Octave (0:14:22)
  3. Benzidi Haize (0:14:25)

LA KIDS -1,6 km (10-11 years old)

SCRATCH

  1. Wilbois Louison(0:12:13)
  2. Balestrat Paco (0:12:17)
  3. Maurin Danaé (0:12:19)

L'AMBITIEUSE - 40 Km

SCRATCH

  1. Romé Fred / Hercelin Jonathan (5:07:53)
  2. Attrait Christophe / Solari Lionel (5:09:58)
  3. Coantiec Francois / Duquenne Quentin (5:14:24)

L'AUDACIEUSE - 20 Km

SCRATCH

  1. Sinson Denis /Sinson Marine (1:57:12)
  2. Galiegue Julien /Guerry Thomas (1:58:41)
  3. Labat Maxime /Despergers John (1:59:01)

LA SAUVAGE - 10 Km

SCRATCH

  1. Van Der Erve Onno /Breard Maxime (1:08:17)
  2. Mur Castera Damien /Flament Baptiste (1:10:36)
  3. Courty Adrien /Pomart Courty (1:11:13)

LA SAUVAGE (minors)

SCRATCH

  1. Bouhineau Lorette /Schorsch Clemence (0:51:08)
  2. Vergez Carla /Touitou Lilian (0:52:50)
  3. Capel François /Capel Lola (0:59:47)

LA rassurante - 7 Km

SCRATCH

  1. Chardin Germain /Rondeau Benjamin (0:56:17)
  2. Mouton Magali /Borel Carol'ann (0:58:27)
  3. Laux Julie /Genevois Bertsch Aurielle (0:59:08)

LA rassurante (minors)

SCRATCH

  1. Laroche Chappiette / Vidal Chappiette (0:54:51)
  2. Etchepare Manon / Le Breton Agathe (0:55:27)
  3. Deisting schandeler Nathaniel / Guryanova Odri (0:58:07)

L'AUDACIEUSE

SCRATCH
  1. Caton Jean pierre / Caton Clement
  2. Besancon Fabien / Massonneau Pierre
  3. Iker Perejon echeveste / José maría Creo lado

LA SAUVAGE

SCRATCH

  1. Jacquot Felix / Laroche Mila
  2. Bouhineau Oscar / Pomart Clément
  3. Nguyen Jeanne / Nguyen Gilles

LA FURTIVE

SCRATCH

  1. Poullenot Noe / Poullenot Damien
  2. Zamora Gustavo / Alvarez Ruben
  3. Nexon Guillaume / Nexon Cathy

L'AUDACIEUSE

SCRATCH

  1. BIALEK Erwin / LAMBOLEZ Adrien
  2. MARTICORENA Julen / DESPERGERS Jonathan
  3. MEREAUX David / PATIES Remi

LA SAUVAGE

SCRATCH

  1. BIENABE Pierre / ANGIBEAUD Emile
  2. AMESTOY Xan / ESPIL Yohan
  3. BECRET Justin / BALMY Coralie

LA FURTIVE

SCRATCH

  1. BERTIN Axel / LE GALL Alan
  2. NAY Baptiste / LIS Titouan
  3. BOYER Julien / BOYER Nicolas